0

تفاوت فروش B2B و B2C در محصولات چرمی

تفاوت فروش B2B و B2C در محصولات چرمی

 

اگر کسب‌وکاری دارید یا مدیر یک کسب‌وکار هستید حتما به دنبال توسعه آن بوده‌اید و در این مسیر به اصطلاحات B2B  و B2C  برخورده‌اید. اما این دو در محصولات چرمی چه مفهومی دارد؟

امروزه تبلیغاتی تاثیرگذار محسوب می‌شود که  احساسات مشتری را تحریک کند؛ این دقیقاً همان مفهوم B2B  است. اگر شما هم می‌خواهید در بین رقبا حرفی برای گفتن داشته باشید، ما راهکارهای متفاوتی را به شما آموزش می‌دهیم.

تفاوت B2B  با B2C  

B2C  مخفف شده Business to Customer یا همان فروش محصولات یا خدمات به مشتری و به صورت مستقیم است. مانند سوپرمارکت‌ها، بوتیک‌ها، کارواش‌ها.

اما اصطلاح B2B  یا Business to Business  (فروش تجاری به تجاری) را هدف قرار داده است. درواقع این نوع فروش مربوط به کسب‌وکارهایی می‌شود که محصولات و خدمات خود را به بیزینس‌های  دیگر می‌فروشند. تا آنها بتوانند آن را برای اهداف سازمانی خود بکار گیرند. مثل فروش چرم رنگ شده از کارخانه به توزیع کننده‌های آن در سطح بازار.

ارتباط B2B  با تبلیغات

چه کمکی به فروش شما به عنوان تامین کننده می‌کند؟ فرض کنید برند راتا قصد فروش محصولات خود به شرکت‌ها و سازمان‌ها را دارد و شرکتی را درنظر بگیرید که می‌خواهد از محصولات چرمی برندها در راستای اهداف سازمانی خود استفاده کند. مثلا برخی از سازمان‌ها محصولات چرمی را به عنوان هدایای درون سازمانی سفارش می‌دهند و آن را در موعود مناسب مثلا عید نوروز یا روز کارگر به آنها هدیه می‌دهند.  با این کار در قلب کارمندان خود نفوذ کرده و وفاداری خود را اثبات می‌کنند.

این در حالی است که برخی از سازمان‌ها به دنبال جذب مشتری بیشتر برای خود هستند. در این صورت انواع خریدهای B2B  را با هدف جذب مشتری وفادار انجام می‌دهند. یعنی محصولات چرمی را می‌خرند تا به مشتریان ویژه خود اهدا کنند این همان تبلیغات مدرنی است که بدون دخالت شما ، نام برند شما را بین افراد و قشرهایی مطرح می‌کند.

به عنوان تولید کننده به چه نکاتی باید توجه کنید

برای فروش و موفقیت در عقد قرارداد با شرکت‌ها به سه نکته باید توجه کنید:

۱- قیمت پایین: باید بدانید که شرکت‌ها برای خرید اقلام خود از چندین تامین کننده استعلام قیمت می‌کنند و اکثراً به سراغ کسانی می‌روند که قیمت پایین تری را پیشنهاد کنند.

۲- کیفیت: وقتی می‌گوییم که محصولات خودتان را با قیمت پایین تری پیشنهاد کنید به این معنی نیست که کیفیت کار خود را پایین بیاورید . اتفاقاً به این نکته توجه داشته باشید سفارشات سازمان ها به یک نوبت ختم نمیشود. در صورت جلب رضایت  آنها میتوانید  در مراحل بعدی تعداد بیشتری محصول به آنان بفروشید.

۳- همه میدانیم که سفارشات سازمانی به صورت تک انجام نمیشود. یعنی اگر یک شرکتی بخواهد یک کیف پول چرمی سفارش دهد قطعا به صورت عمده خواهد بود. به موقع تحویل دادن سفارش خود فاکتور مهمی در جلب رضایت مشتری تان است.

چه محصولات چرمی‌ای مناسب سازمان‌ها است؟

کیف‌ها

سازمان‌ها برای انتخاب هدایای خود به لیست برداری از انواع اقلامی که مناسب هدیه دادن است می‌پردازند. کیف‌های چرم همیشه یکی از گزینه‌های انتخابی آن‌هاست. اولین مزیت کیف‌های چرمی این است که تنوع زیادی دارند. از کیف‌های اداری گرفته تا کیف‌های پاسپورتی، کلاسور، دیپلمات، پول و مدارک.

حتی شاید تصور اینکه شرکت‌ها کیف‌های مجلسی یا رودوشی سفارش بدهند، مسخره به نظر برسد، اما واقعیت این است که این کیف‌ها نیز جایگاهی در میان مشتریان دارند. بنابراین با پرزنتی هوشمندانه می‌توانید به راحتی آن‌ها را قانع به خرید کنید؛ البته به این شرط اینکه سایر گزینه‌های پیشنهادی خود را فراموش نکنید. توجه کنید که کیف‌های بزرگترسود بیشتری هم برای شما دارند.

محصولات کوچک

با مشاهده‌ی انواع فروش B2B   چرم، اولین تصوری که در ذهنتان شکل می‌گیرد، قیمت بالای این محصولات است؛ اما ناامید نشوید. شما می‌توانید محصولات کوچکتری پیشنهاد دهید تا هزینه‌های کمتری برای کارفرما داشته باشد. به عنوان مثال:

کیف پول‌های چرمی

جاکارتی

کیف لوازم آرایش

جاکلیدی‌های چرمی

کمربند و دستبند

ست زیربشقابی

زیر لیوانی

جا خودکاری لیوانی

این محصولات چرمی را با هزینه‌ای کم می‌توانید به سازمان‌ها و شرکت‌ها پیشنهاد دهید.

 

نحوه‌ی قیمت گذاری:

قیمت گذاری محصولات دست ساز چرمی همیشه برای هنرجویان چالش بوده است. برای فروش تولیداتتان باید یک فرمول برای خود طراحی کنید.

ویدیوی اموزشی خانم امین پور در مورد نحوه‌ی قیمت گذاری را در لینک زیر مشاهده کنید.

مشاهده ویدیو

با راتا به اهدافتان برسید

اگر تولید کننده هستید، سفارش گرفته اید اما امکانات و وقت کافی ندارید:

تیم تولیدات راتا با نیروی ماهر و امکاناتی که در اختیار دارد آماده‌ی همکاری در تسریع انجام سفارشات شما می باشد. برای این منظور با شماره‌های موسسه تماس بگیرید.

اگر شرکت یا سازمانی هستید که قصد سفارش دادن دارد:

تیم تولیدات راتا آماده‌ی انجام سفارشات با طرح پیشنهادی کارفرما، با تضمین کیفیت و گارانتی می‌باشد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *